چاپ        ارسال به دوست

ایلنا
فعالیت‎های تعمیراتی و بهره‎برداری نیروگاه طرشت در آذر 99

مطلب چاپ شده از فعالیتهای تعمیراتی و بهره برداری نیروگاه طرشت در خبرگزاری ایلنا

به گزارش ایلنا، زمینه عمده فعالیت شرکت بهره‌برداری نیروگاه طرشت تولید انرژی الکتریکی است که در طول زمان حوزه‌های فعالیت،  مرکز آموزش سیمولاتوری و مرکز توسعه تولید پراکنده (DGPC) به آن افزوده شده است . پی‌ریزی نیروگاه به حدود 6 دهه قبل برمی‌گردد و هم‌اکنون به عنوان قدیمی‌ترین نیروگاه کشور و نمادی از توانمندی صنعت برق کشور در شصتمین سال بهره‌برداری مستمر خود قرار دارد، این نیروگاه دارای چهار واحد بخاری آلستوم فرانسه با توان نامی 12.5مگاوات است .

در حوزه معاونت تولید در آذر ماه سال جاری، به دلیل اعلام عدم نیاز دیسپاچینگ، کلیه واحدهای بخار و واحد توربین گازی خارج از مدار تولید بوده‎ است، بنابراین امور تعمیرات اورهال (OH) در قالب تعمیرات دوره‎ای و اساسی در سه حوزه تعمیرات مکانیک، الکتریک و ابزار دقیق در این ماه پیگیری شده است. از طرفی دفتر فنی و واحد HSE، زیر نظر معاونت مهندسی و برنامه ریزی، فعالیت‎های تعمیراتی را به طور مستمر تحت نظارت داشته‎اند. شایان ذکر است کلیه فعالیت‎های تعمیراتی با اجرای دقیق پروتکل‎های مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی انجام می‌شود.

با توجه حجم بالای فعالیت‎ها در فصل تعمیرات، از اهم فعالیتهای انجام شده می‌توان به دمونتاژ و سرویس شیپوری اژکتور واحدهای بخار، جوشکاری و رفع نشتی از لاین‎های معیوب توربین واحد یک و دو، تعویض پکینگ والوهای برگشتی دگازر واحد یک و دو، انتقال روتور و دیافراگم‎های توربین واحدهای یک و دو به کارگاه تجهیز شده سند بلاست (در محل سوله انبار قدیم) و نظارت بر روند سند بلاست تجهیزات مذکور، جابجایی و برگرداندن پوسته توربین واحدهای یک و دو، تعویض پکینگ والوهای Main Steam ، دشارژ بویلر و والو مسیر تزریق فسفات واحدهای یک و دو، باز کردن درب و تمیزکاری درام بالا و پایین بویلر واحد یک و دو، نظارت و پیگیری بی‌برقی ترانس T7 جهت تعویض سرکابل 63 کیلوولت و اتصال به پست GIS، سرویس و تست بریکر 11.5 کیلو ولت دپار 3، تنظیم پره dust fan واحد H25، سرویس پیستون IDF واحد 1، نصب تجهیزات کمپرسور 6، مونتاژ استاپ والو توربین واحد 2، نظارت بر تست رله‌های حفاظتی ترانس، نصب رله‌های کابل 3، تست رله و مدار نصب شده کابل 3 پست GIS، تعویض فیلتر ثبات‌های واحدهای بخار، نصب حفاظت روغن واحد دو، دمونتاژ سیستم ایراند کمپرسور 6، نصب واشر دگازور و بستن اتصالات واحد یک، مونتاژ چرخ دنده های دورسنج و پمپ اصلی روغن واحد یک و دو، راه‌اندازی و تست دیزل قدیم با باطری نصب شده، سرویس و نظافت جا زغالی‌های رینگ واحدهای بخار، نصب تجهیزات کنتورهای گاز، بر طرف کردن نشتی روغن  گیج‌های H25 و .... اشاره کرد.

فایل خبر ضمیمهدانلود فايل : طرشت.pdf ( 883KB )


٠٦:٢٩ - چهارشنبه ١٠ دی ١٣٩٩    /    عدد : ٢٢٥    /    تعداد نمایش : ٨٩٠٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج