چاپ        ارسال به دوست

ضرورت استفاده ازGIS براي مديريت مناسب تر تأسيسات صنعت برق

ضرورت استفاده ازGIS براي مديريت مناسب تر تأسيسات صنعت برق

به گزارش پايگاه خبري توانير؛ در جلسه افتتاحيه ارزيابي GIS برق باختر مهندس مجتبي نجاتي قائم مقام مدير عامل و معاون برنامه ريزي و تحقيقات اين شركت ضمن معرفي شركت و تشريح گستردگي حوزه تحت مديريت ، ضرورت استفاده ازGIS براي مديريت هرچه مناسبتر تأسيسات و تجهيزات و ارائه خدمات مناسب به متقاضيان اشاره و به نقل از مهندس فرهاد شبيهي مدير عامل برق باختر بيان داشت: GISمحور شدن امور اجرايي شركت از جمله راهبردهاي اصلي شركت مي باشد.

بر اساس اين گزارش مهندس غلامعلي صفري مدير دفتر فناوري و مديريت اطلاعات برق باختر گزارشي از عملكرد و فعاليتهاي صورت گرفته در حوزه GIS از سال 83 تا كنون را ارائه نمود.

دراين جلسه مهندس نيكپور مسئول GIS شركت توانيرنيز هدف از ارزيابي را شناسايي و تكميل نقاط قوت و رفع زمينه هاي قابل بهبود و ارائه راهكارهاي مربوطه برشمرد و افزود: تبادل ديدگاهها و تجربيات و به اشتراك گذاري آنها در بين شركتهاي تحت پوشش صنعت برق از جمله رويكردهاي اين دوره ه از ارزيابي هاي حوزه GIS مي باشد.

وي افزود: ارزيابي اين دوره از گستردگي بيشتري نسبت به دوره قبل برخوردار مي باشد و بخشهاي مختلف شركتها در مورد ميزان كاربردي شدن GIS مورد بررسي قرار مي گيرد.

دكتر كريمي استاد دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي و سر ارزياب ضمن تشريح اقدامات صورت گرفته در حوزه GIS در صنعت برق افزود : در حال حاضر استاندارد سوم GIS در صنعت برق در حال پياده سازي است كه مي توان گفت صنعت برق در اين حوزه در سطح كشور پيشرواست.

وي ادامه داد: روند اصلاحي توسعه GIS در شركتها و شناسايي و تحليل نقاط قوت و ضعف از ديدگاه GIS از اهداف اين ارزيابي مي باشد . وي سازماندهي و برنامه ريزي GIS ،جمع آوري و آماده سازي داده هاي مكاني و توصيفي،بهنگام سازي داده هاي مكاني ، طراحي ، توسعه و پياده سازي نرم افزار GIS ،آموزش و فرهنگ سازي ،عملياتي نمودن آن در فعاليتهاي شركت و رعايت ملاحظات امنيتي را از جمله محورهاي ارزيابي برشمرد.

اين گزارش در خاتمه مي افزايد در پايان فرآيند ارزيابي جلسه اختتاميه برگزار و نقاط قوت و توصيه هاي لازم از سوي ارزيابان مطرح گرديد.


١٢:٣٤ - دوشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٤    /    عدد : ٣٢    /    تعداد نمایش : ٩٢٥٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج